People Manager přináší podporu What-if analýzy a dalších 13 novinek

19. 11. 2014

Pro uživatele jsme na začátek podzimu mohli opět připravit řadu nových funkcí a vylepšení. K nejvýznamnějším novinkám patří například Přehled činností dle projektů a oddělení s What-If analýzou, Hromadné žádosti o alokace, Detail vytíženosti ve formě Excelu nebo Týdenní pohledy na alokace.
 

 Pojďme se na jednotlivé novinky, kterých je zatím celkem 13, podívat detailněji.
 • Přehled o činnostech dle projektů a oddělení – nová funkce, která přehledně zobrazuje projekty a jejich parametry, poskytuje podporu pro What-If analýzu. Ta je užitečná pro rozhodování, řízení rizik a hledání finančních dopadů projektů v různých situacích. Funkce poskytuje uživatelům ucelený přehled projektů, jejich stavů a priorit v jednotlivých odděleních firmy.

 • Žádosti o hromadné alokace – funkce umožňuje projektovým managerům, aby jednoduše vytvořili ve třech krocích žádost o předběžné alokování více pracovníků z jednoho oddělení. Přiřazení konkrétních pracovníků k žádosti se v dalších dvou krocích zpřesňují. Tato funkcionalita má přímou vazbu na What–If  analýzu, která zadané hodnoty využívá pro simulace budoucích dopadů.

 • Zobrazení vytíženosti jako v Excelu – tato funkce dává uživatelům, kteří jsou zvyklí používat tabulky v Excelu, podobně strukturované zobrazení plánování a evidence alokací. Jednotlivé údaje v tabulce lze editovat a změny ukládat.

 • Pohledy na alokace dle týdnů –nový způsob zobrazení poskytuje uživatelům lepší pohled na využití pracovníků v jednotlivých týdnech. Kratší časový úsek více zpřehledňuje pohledy na využití pracovníků, plánování jejich kapacit aj.

 • Také další vylepšení jsou zajímavá:

  • Jako uživatel nově vidíte složení projektových týmů, které se na příslušných projektech podílí.
  • Při rušení (mazání) projektu automaticky mažete i žádosti o alokace pracovníků k tomuto projektu.
  • Nyní můžete vyhledávat lépe fulltextově.
  • Jste informováni o různých stavech a událostech rozšířenými notifikacemi. Ty přinášejí uživatelům více informací včetně jejich anglických lokalizací.
  • Nově vidíte informace o struktuře firmy a složení jednotlivých oddělení.
   
   
  • Můžete rychle odmítnout žádosti o alokaci přes ikonku "thumb down".
  • Schválené alokace jsou v grafickém reportu o Využití zdrojů zobrazeny samostatně.
  • V žádosti o alokace se uchovává více informací o její historii. Vidíte tedy, kdy žádost vznikla, kdy byla upravena a kdo je autorech úprav.
  • Ovládání je ergonomičtější díky grafickým úpravám, jako jsou například zarovnaná tlačítka apod.

 

Blog


People Manager pomáhá krotit rozpočty projektů – 19. 05. 2015

Dodržování rozpočtu projektu patří ve světě projektového řízení k základním prioritám každého projektového managera. Podívejte se na čtyři základní strategie, které vám pomohou zvládnout projektové finance. 


People Manager významně rozšiřuje podporu řízení ekonomiky projektů. – 08. 01. 2015

Aplikace People Manager, která je určena pro podporu projektového řízení, správu alokací zdrojů a kapacitní plánování, přináší na začátku roku opět řadu nových funkčností. Rozvoj aplikace se významně zaměřujeme na podporu ekonomické agendy projektového řízení. Přináší rovněž řadu nových reportů doplněných přehlednými grafickými zobrazeními.


People Manager přináší podporu What-if analýzy a dalších 13 novinek – 19. 11. 2014

Pro uživatele jsme na začátek podzimu mohli opět připravit řadu nových funkcí a vylepšení. K nejvýznamnějším novinkám patří například Přehled činností dle projektů a oddělení s What-If analýzou, Hromadné žádosti o alokace, Detail vytíženosti ve formě Excelu nebo Týdenní pohledy na alokace.

 


S jakými typy služeb obchodujeme aneb s čím nám pomáhá People Manager – 22. 07. 2014

V oblasti obchodu IT se úspěšně pohybuji více než 10 let. Už jsem si za tu dobu zvykl na dotazy, zejména od nezasvěcených zvědavců, s jakými službami že to vlastně obchodujeme a co to vlastně prodáváme. Zda se jedná jen o hardware nebo software a že prý dokonce prodáváme lidi. Rád bych proto v krátkém přehledu představil některé typy prodávaných IT služeb včetně rozdílných přístupů a přínosů pro zákazníky.People Manager radí: Jak na efektivní alokace zdrojů a správu projektů část 2. – 27. 06. 2014

V první části jsme si popsali zodpovědnosti a činnosti čtyř hlavních rolí v rámci projektu: Project Manager, Resource Manager, Vykazující pracovník a Management. Dnes si popíšeme, jak jednotlivé role pracují v aplikaci People Manager.


Aplikace People Manager nyní nově se Správou releasů – 25. 06. 2014

Aplikace People Manager, která je určena pro správu alokací zdrojů a řízení projektů, nově rozšířila svoje možnosti o základní správu releasů. Spolu s alokacemi a projekty je tak nyní možné sledovat i releasy služeb a aplikací po celou dobu realizace.


People Manager radí: Jak na efektivní alokace zdrojů a správu projektů část 1. – 20. 06. 2014

Jedním z nejdůležitějších předpokladů pro co nejhladší průběh projektu a jeho úspěšné předání zákazníkovi je dobrá komunikace mezi všemi zúčastněnými stranami. To zahrnuje mimo jiné včasné předávání a sdílení správných informací a termínů, srozumitelné zadávání úkolů, nebo správné reportování výsledků managementu, zákazníkovi a členům projektových týmů.

Novinky


People Manager řídí alokace pracovníků a hlídá náklady projektů společnosti Neit Consulting – 16. 04. 2015

Konzultační IT společnost Principal engineering, s.r.o. dodala společnosti Neit Consulting s.r.o. řešení People Manager pro řízení alokací firemních pracovníků, kapacitní plánování a správu projektových nákladů. 

 


People Manager významně rozšiřuje podporu řízení ekonomiky projektů. – 08. 01. 2015

Vývoj People Manageru přinesl v aplikaci nové funkčnosti, které se významně zaměřují na podporu ekonomické agendy.


Představení Peoplemanageru na konferenci Projektové řízení 24.9.2014 – 19. 11. 2014

Zdeněk Macháček a Tomáš Sysala předvedli řešení People Manager na třech workshopech na Konferenci projektového řízení http://www.pmkonference.cz/. Konference se konala 24.-25.9. v Praze v hotelu angel´s na Smíchově. 

 


People Manager se představil na semináři Oraclu – 16. 09. 2014

Na semináři SExEE, který pořádal Oracle 11. srpna 2014 ve svých kancelářích v Praze na Chodově se účastníkům akce také představil People Manager, řešení pro správu projektových zdrojů a kapacitní plánování.


Aplikace People Manager nyní nově se Správou releasů – 25. 06. 2014

Aplikace People Manager nově rozšířila svoje možnosti o základní správu releasů. Spolu s alokacemi a projekty je tak nyní možné sledovat i releasy služeb a aplikací po celou dobu realizace.

Nová funkčnost dovoluje příslušným uživatelům přehledně sledovat v unikátním grafickém zobrazení průběhy realizace jednotlivých releasů a jejich etap. Proces vzniku aplikace je tak možné monitorovat od požadavku nasazení, přes návrh řešení až po její uvolnění do produkčního prostředí.


People Manager ve finále prestižní soutěže „IT produkt roku 2014“ – 03. 06. 2014

Naše aplikace People Manager postoupila do finále druhého kola osmého ročníku prestižní soutěže „IT produkt roku 2014“. Soutěž, kterou vyhlašuje redakce časopisu Computerworld již osmým rokem, má za cíl vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie.


Aplikace People Manager přichází s novou grafickou úpravou. – 04. 04. 2014

Pohledy na jednotlivé tabulky a zobrazení jsou více přehlednější a elegantnější. Výhodou je také responzivní design, který umožňuje zobrazení na různých typech zařízení.

Kontakt

Principal Engineering s.r.o.
Hanusova 16
140 00 Praha 4
Česká republika

Tel: +420 724 590 926
info@peoplemanager.cz


Zpráva pro nás